ظرفیت تبدیل مواد پتروشیمی خام به ارزش‌افزوده در شاهرود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مخاطبان خبرگزاری فارس با ورود به سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، با سوژه «سرنوشت پالایشگاه پیروزی شاهرود چه شد؟» از مسؤولان پیگیری این موضوع را درخواست کرده‌اند.

در این سوژه آمده است: «پالایشگاه شاهرود بعد از آتش‌سوزی و ناتوانی در جبران خسارات با ۷۰۰ نیروی کار به تعطیلی کشیده شد. این پالایشگاه قرار بود با تکمیل فازها به یکی از پروژه‌های مهم استان سمنان بدل شود. لطفاً پیگیری کنید تا این مجموعه دوباره شروع به کار کند تا هم نفتی که روی دست کشور بدون خریدار مانده، پالایش شود و هم مردم منطقه شاغل شوند»؛ خبرگزاری فارس این مسأله را پیگیری کرده است.

بهروز اسودی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان درباره پالایش نفت و گاز پیروزی در شهرستان شاهرود اظهار کرد: شرکت پالایش نفت و گاز پیروزی با سرمایه‌گذاری حدود ۵۱۰ میلیارد ریال در شهرستان شاهرود واقع شده است که در زمینه تبدیل مواد پتروشیمی خام به محصولات با ارزش‌افزوده و کاربری مصرف عمومی بهینه فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: این واحد تولیدی، ظرفیت تولید سالانه ۴۵ هزار تن هیدروکربن‌های سبک، 19 هزار و 500 تن هیدروکربن‌های سنگین، 32 هزار و 400 تن هیدروکربن‌های سنگین حاصل از بلندینگ، ۸۸ هزار تن هیدروکربن‌های سبک حاصل از بلندینگ، ۴۶۰ هزار تن میعانات گازی شیرین و ۵۹ هزار تن بالابرنده اکتان سوخت را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ویژگی‌های شاخص این مجموعه تولیدی اظهار کرد: این شرکت تولیدی توانسته است زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر را در شهرستان شاهرود فراهم آورد.

اسودی گفت: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و در جهت رفع موانع تولید و رونق تولید، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان به‌اتفاق جمعی از مدیران و مسؤولان و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از شرکت پالایش نفت و گاز پیروزی در شهرستان شاهرود بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند تولید در این واحد صنعتی قرار گرفتند.

انتهای پیام/2249/ک/

پست های مرتبط

پیام بگذارید

*

code